Domácí

Vrah cyklistky nakonec přijal trest. Půjde na 25 let do vězení

Nečekanou dohru má případ brutální vraždy cyklistky v olomoucké části Chválkovice. Vrah se k činu přiznal, ale proti 25letému odnětí svobody se odvolal. Před Vrchním soudem v Olomouci své rozhodnutí nakonec ještě změnil.

Odsouzený 48letý Rostislav B. se proti 25 letům ve vězení původně odvolal. Teď ale své odvolání zrušil a výjimečný trest přijal. "U Vrchního soudu v Olomouci není běžné, že by obžalovaný vzal své odvolání zpět,“ řekl tiskový mluvčí soudu Stanislav Cik.


Odsouzený nebude ve vězení žádný nováček. Za mřížemi už byl kvůli majetkové trestné činnosti i třem útokům na ženy. Naposledy ho propustili na začátku loňského roku po 14letém trestu. A brzy po propuštění vraždil.


"Před soudem stojí opakovaně, takže u těch činů, které tam jsou zaznamenány, tak my konstatujeme stupňování agrese,“ doplnil psycholog Adam Suchý.

Související obsah


Jak vážná je u něj sexuální deviace ale znalecké posudky odhalily až teď. Po 25 letech za mřížemi proto bude následovat další forma trestu. "Čeká ho zabezpečovací detence, protože i po výkonu toho trestu je třeba zajišťovat takového člověka a sledovat ho,“ tvrdí předseda senátu Eduard Ondrášek.


Vražda otřásla hanáckou metropolí v půlce loňského dubna. Asi 51letá žena místem projížděla na kole. Odsouzený ji zastavil a poté, co odmítla jeho návrhy, na ni brutálně zaútočil.


Podle vyšetřovatelů měl útočit sekyrou a nožem. Žena zemřela na místě. Díky velkému množství stop se kriminalistům podařilo recidivistu dopadnout 36 hodin po vraždě u obchodu nedaleko místa činu. Pod tíhou důkazů se k vraždě přiznal.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz