Domácí

Postarší muž napomenul skupinku mladistvých, jeden ho pak brutálně zkopal

Starší muž z ochranky několikrát napomenul mladíky, aby opustili prostor před ostravským nákupním centrem. Údajně proto, že lezli do technických místností. Připomínal, že se jedná o soukromý pozemek, kde nemají co dělat. To se ale po chvíli přestalo jednomu mladíkovi líbit a muže z ochranky brutálně kopnul do břicha, potom i do hlavy.

Napadením strážného skončila v pondělí večer vyhrocená situace v Ostravě před nákupním centrem Forum Nová Karolina. Mladíci měli podle informací TV Nova údajně lézt do technické místnosti obchodního centra. Potom postávali na prostranství před centrem, v tu chvíli se za nimi vydal jeden z členů ochranky. Několikrát je napomenul, aby opustili prostor a připomenul jim, že se jedná o soukromý pozemek.

 
"Pán tam hlídal. Nevím přesně, co mu udělali, ale řekl jim, že jde o soukromý pozemek a ať jdou pryč. Pak si tam vzájemně začali nadávat," popsala situaci jedna ze svědkyň, která celý spor zachytila na video.

Související obsah

Když strážný oznámil mladíkům, že zavolá policii, jednoho z nich to rozčílilo a člena ochranky napadl. "Pán jim začal říkat, že zavolá policii. V tom se jeden se rozběhl, kopl ho do břicha. Muž spadl, potom ho kopl do hlavy a dál nevím, co se dělo," popsala svědkyně.

"Naši pracovníci se maximálně snaží zajistit bezpečnost návštěvníků jak v budově obchodního centra, tak i v jeho bezprostředním okolí. Naštěstí takové incidenty jsou spíše výjimečné, ačkoli v posledních letech agresivita útočníků stoupá," informoval Radek Škrabal, provozní ředitel bezpečnostní agentury SSI Group.

Případem se zabývá Policie ČR i ostravská městská policie. "S dotyčným pracovníkem jsme v kontaktu a má naši plnou podporu. Nyní věc vyšetřuje Policie ČR a z pochopitelného důvodu se nemůžeme k záležitostem incidentu více vyjadřovat," uzavřel Škrabal.

Podívejte se na celé video z incidentu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz