Domácí

Kvůli opilcům chce Praha 1 zakázat prodej alkoholu v noci. Souhlasíte? ANKETA

Kvůli opilcům chce Praha 1 zakázat prodej alkoholu v noci. Souhlasíte? ANKETA
Zdroj: Twitter

Praha 1 žádá magistrát o zákaz prodeje alkoholu po 22. hodině. Cílem je omezit popíjení v centru metropole, na které si především během turistické sezony stěžují místní obyvatelé. Zákaz by se neměl vztahovat na hospody. V úterý o tom informoval mluvčí městské části Praha 1 Petr Bidlo.

Radnice Prahy 1 chce v ulicích města omezit pití alkoholu. Městská část proto požádala magistrát o zákaz prodeje alkoholu po desáté hodině večer prostřednictvím vyhlášky. Omezení se má vztahovat především na večerky. Hospodám by se mělo vyhnout.

"Večerky a podobné provozovny jsou zejména v klasické turistické sezoně velkým problémem, protože si v nich zákazníci nakupují relativně levný alkohol, který pak konzumují na ulicích, a to se všemi negativy, jež k tomu patří, zejména pak s rušením nočního klidu, na něž si stálí obyvatelé oprávněně stěžují,“ uvedl radní Prahy 1 Jan Votoček (TOP 09).

Související obsah

Podle radního může Praha 1 omezit prodej alkoholu v prostorách, které prodejnám pronajímá. Pro plošnou regulaci je ale nutná městská vyhláška. Tu by ale muselo nejdříve projednat vedení magistrátu a následně schválit zastupitelstvo.

Podobný návrh už magistrátu předkládalo vedení Prahy 1 před pěti lety. Tehdy, ještě za vedení Oldřicha Lomeckého (TOP 09), žádala první městská část omezení prodeje po desáté večerní na území pražské památkové rezervace. Návrh ale neprošel.

Aktuálně pití alkoholu reguluje vyhláška, která platí na několika stovkách míst v metropoli. Mluví se také o její novele. Úpravou prošla naposled před osmi lety.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz