Domácí

Můžeme od vás slanit? Strážníci ukázali náročnou záchranu seniorky

Městská policie v Brně má za sebou dramatickou záchranu seniorky, která volala o pomoc v uzamčeném bytě, a navíc s klíčem v zámku. Strážníci tak museli zaklepat na sousedy a za nemohoucí seniorkou se slanit z balkónu.

Zoufalé volání o pomoc zaznamenali v úterý dopoledne nájemníci slatinského paneláku v Brně. Rozhodli se proto zavolat na linku 156. Seniorčiny prosby o záchranu z bytu vycházely i po příjezdu strážníků, dveře však byly zamčené a klíč zastrčený v zámku.

"Vzhledem k naléhavosti situace se proto hlídka rozhodla do ženina bytu slanit ze sousedova balkónu ve vyšším patře. Zakrátko už se jednomu ze strážníků podařilo bez poškození za pomoci speciálního vybavení zpřístupnit balkónové dveře a vstoupit do bytu," uvedla mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Související obsah

73letou seniorku nakonec strážníci našli ležet v kuchyni. Žena se při pádu udeřila do hlavy o hranu stolu a na zemi ležela několik hodin. Kromě toho ji bolely nohy i záda.

"Hlídka ženě ihned poskytla první pomoc a přivolala lékaře. Ti ji nejprve ošetřili a převezli sanitkou do nemocnice," dodala Skřívánková.

Hasiči i policisté zachraňovali chlapečka, který spadl do rozvodněné řeky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz