Domácí

Porucha uvěznila batole v rozpáleném autě. Vysvobodili ho až policisté

Dlouhé desítky minut bylo osmnáctiměsíční batole uvězněné v autě v brněnské části Slatina. Zoufalí rodiče se snažili svého potomka marně vysvobodit. Teploty venku dosahovaly letních hodnot a vnitřek auta se tak rychle rozpaloval. Pomohli až policisté, kteří rozbili jedno z okének a odemkli vůz zevnitř.

Mladí manželé ze Slatiny podle informací policie nechali svého osmnáctiměsíčního syna v autě. Horor začal ve chvíli, kdy se jim ani po několika minutách vůz nepodařilo otevřít. Zatímco zoufalí rodiče zkoušeli auto odemknout, teplota uvnitř pomalu měnila vozidlo ve výheň.

Venku bylo totiž okolo 25 °C a auto stálo na přímém slunci. Plačícího chlapečka z vozu nakonec osvobodili až přivolaní muži zákona. Ti obuškem rozbili přední okénko na straně řidiče a porouchané auto se jim podařilo odemknout zevnitř.

Související obsah

Mladí rodiče si tak mohli konečně oddechnout a svého syna z rozpáleného auta vytáhnout. Na záznamu z úspěšného zákroku jsou vidět chlapečkovy zarudlé tváře. Podle odborníků může teplota uvnitř auta v takových případech dosáhnout až k 65 °C. To je teplota, která může být pro miminko smrtící.

"Osamocená ratolest v prázdném vozidle se bohužel v letních měsících stává opakujícím se evergreenem. Nemusí pak venku přímo vládnout tropy, aby opuštěnému dítěti hrozil kolaps. Uvnitř hermeticky uzavřeného vozu totiž teplota velmi rychle stoupá," popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Související obsah

"Poměrně rychle tak může dojít k přehřátí organismu, což může být pro ratolest fatální. V nejhorších případech totiž dochází k trvalému poškození zdraví, či dokonce úmrtí. Nikdy proto děti nenechávejte samotné uvnitř rozpálených aut," apeluje Vala na rodiče.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz