Zahraničí

Královna Alžběta znovu truchlí! Nečekaně zemřel její milovaný přítel

Královna Alžběta znovu truchlí! Nečekaně zemřel její milovaný přítel
Zdroj: Profimedia

Britskou královnu Alžbětu II. po smrti jejího manžela prince Philipa zasáhla těžká další rána. Do nebe odešel pejsek Fergus, který s ní dennodenně trávil několik posledních těžkých měsíců.

Fergus, křízenec jezevčíka a velšského corgiho, byl jedním ze dvou nových psíků, které královna dostala v únoru poté, co byl Princ Philip, vévoda z Edinburghu, přijat do nemocnice svatého Bartoloměje v Londýně, informuje Mirror.

95letou panovnici, která stále truchlí nad smrtí manžela, ztráta jejího psího přítele velmi zasáhla. Královna trávila se dvojicí psíků v poslední době většinu svého času.

Související obsah

Alžběta byla často k vidění, jak se s nimi prochází po nádvoří hradu Windsor. Pejskovi bylo navíc pouhých pět měsíců. Královna jej dostala od svého syna, prince Andrewa. 

Je to už druhá smrt královnina psího přítele za posledního půl roku. V prosinci totiž přišla nejdéle vládnoucí panovnice o psa Vulcana, který také náhle zemřel. Buckinghamský palác o smutné události mlčí, k podobným věcem se ale nevyjadřuje nikdy. 

9. dubna navždy opustil královnu také její manžel Princ Phillip. Královský pár spolu žil neuvěřitelných 73 let, z toho 65 let coby královna a princ.


Královna Alžběta poprvé od smrti svého manžela vystoupila na veřejnosti. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz