Krimi

Soudce řídil opilý a boural, Benešová chtěla jeho hlavu. Dostal jen pokutu

Soudce řídil opilý a boural, Benešová chtěla jeho hlavu. Dostal jen pokutu
Zdroj: Getty Images

Soudce, který loni havaroval opilý, dostal od Nejvyššího správního soudu (NSS) pokutu v podobě snížení platu na celý rok. Ministryně spravedlnosti přitom chtěla, aby jako soudce skončil.

Soudce Bohuslav Petr loni v únoru havaroval u obce Dasný na Českobudějovicku. Narazil do kamionu a dalších aut. Při nehodě se nikdo nezranil. Když na místo přijela policie, odmítl dechovou zkoušku i odběr krve.


Podle Nejvyššího správního soudu řídil pod vlivem alkoholu, i když soudce to odmítá. Ministryně Marie Benešová (za ANO) požadovala, aby byl soudce zbavený své funkce.

Související obsah


"Kárný soud tento návrh velmi vážně zvažoval. Nakonec přistoupil k mírnějšímu druhu kárného opatření, přičemž vzal v úvahu nejen závažnost jednání, ale i výborné pracovní hodnocení zohledňující dlouhodobé působení u soudů, zprávu soudcovské rady oceňující i jeho působení v řídících funkcích a zprávu z místa bydliště o občanské angažovanosti," uvedl NSS.


NSS vzal také v potaz, že se Petr vzdal místopředsednictví českobudějovického krajského soudu. Uložil mu pokutu v podobě 30procentního snížení platu na 12 měsíců. Na celé vyjádření NSS se můžete podívat zde:

Vyjádření NSS ke kárnému řízení se soudcem Bohuslavem Petrem

Typ souboru:pdf

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz