Domácí

Lidé mohou navštěvovat příbuzné v nemocnicích. Platí ale přísná opatření

Od začátku tohoto týdne smějí lidé navštěvovat své blízké v nemocnicích. Nově to povolilo ministerstvo zdravotnictví. Je ale potřeba řada potvrzení a dodržují se přísná hygienická opatření. Na mnoha místech země se tak lidé po dlouhé době opět viděli se svými blízkými.

Návštěvy ve středu a v neděli. Na tento systém najela celá řada nemocnic po České republice. Přesná pravidla, kdy na návštěvu zajít a kolik lidí může za pacientem, se ale v nemocnicích liší.


"Návštěvy budou v časovém rozmezí od 15. do 17. hodiny. Každý návštěvník může navštívit pacienta na maximálně 15 minut,“ informovala mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Dana Lipovská.


"Snažíme se být vstřícní. To znamená po domluvě s ošetřujícím lékařem je tato návštěva možná kdykoliv,“ řekl mluvčí brněnské Nemocnice Milosrdných bratří Jakub Johaník.

Související obsah


Zdravotnická zařízení zavedla řadu opatření, která musí splnit každý návštěvník. "Negativní PCR nebo antigenní test nebo může být po očkování, ale po druhé dávce 14 dnů, anebo v období 90 dnů po prodělaném covidu-19,“ vysvětlila vrchní sestra LDN z brněnské Nemocnice Milosrdných bratří.


Přestože byl všední den, řada lidí využila možnost navštívit své blízké ve Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích. Jednou z nich byla i paní Jitka Šmajerová, která šla ve středu navštívit manžela. Viděli se po 14 dnech. "Zlomil si nohu v kyčli a k tomu všemu teď zůstal v péči nemocnice,“ vysvětlila paní Jitka.


Stejně jako manželé Šmajerovi se ve středu shledaly stovky rodin, větší nápor však nemocnice očekávají o víkendu. O týden déle s povolením návštěv čekají ve Žďáru nad Sázavou, a to kvůli vysokým číslům nakažených na Vysočině.

Radim Bánovský, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz