Domácí

Milion chvilek opět demonstroval. Požaduje demisi ministryně Benešové

Demonstraci s heslem Necouvneme – Justici nedáme! svolal ve čtvrtek na Václavském náměstí spolek Milion chvilek pro demokracii. Cílem akce bylo odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) z funkce a jmenování nového nejvyššího státního zástupce až po volbách.

"Znovu, tak jako před dvěma lety, nás ministryně spravedlnosti Benešová donutila vyrazit do ulic. Po jejím nátlaku odstoupil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a profitovat z toho chce prezident i trestně stíhaný premiér," popsal spolek na facebooku, proč demonstraci svolává.

 

Důvodem pro svolání demonstrace bylo také odstoupení Pavla Zemana z funkce nejvyššího státního zástupce. Ten minulý týden oznámil, že skončí. Čtvrteční demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii požaduje rezignaci ministryně spravedlnosti Marie Benešové a jmenování nového státního zástupce až po volbách. Benešová chce přitom šéfa žalobců vybrat co nejdříve z řad státních zástupců.

 

Organizátoři navíc oznámili, že v demonstracích budou pokračovat 27. května, kdy chystají sérii protestů mimo hlavní město. V případě, že by ministryně Benešová odmítla rezignovat, 1. června pak spolek Milion chvilek pro demokracii plánuje protestní pochod Prahou.

 

Související obsah

 

"V poslední době pociťuji, že dochází k poměrně silnému tlaku ze strany ministryně spravedlnosti na mou osobu. Vždy jsem byl zvyklý tyto tlaky snášet, odrážet, čelit jim. Nicméně jsem si uvědomil, že v současné době velkou část svých sil a času věnuji právě odrážení těchto útoků, těchto půtek a je to přesně čas, který bych měl věnovat státnímu zastupitelství," uvedl ke své rezignaci minulý týden Zeman.

 

Ministryně Benešová odmítla, že by vyvíjela silné tlaky na Zemana.

 

Nástupce Pavla Zemana začne vybírat ministryně Benešová. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz