Domácí

"Šlendrián, vyhoďte daňového poradce!" Babiš kritizoval Arenbergera

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek zkritizoval ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Předseda vlády doslova řekl, že nejasnosti v majetkových poměrech ministra jsou "šlendrián".

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) by měl podle premiéra vyhodit svého daňového poradce. Babiš to řekl ve čtvrtek na návštěvě v Lysé nad Labem. A to právě kvůli nejasnostem ve majetkových přiznáních, na která minulý týden upozornila média.


Po nástupu do funkce ministr Arenberger přiznal ke konci roku 2020 mnohonásobně větší majetek a vyšší příjmy, než udával v předchozích letech.

Související obsah


Arenberger by tak měl do pátku odevzdat premiérovi veškeré dokumenty spojené s jeho majetkovými poměry. Premiér zatím neuvedl, jestli by ministr zdravotnictví měl odstoupit, počká si prý až jak dopadne přezkoumání zmíněných dokumentů.


Ministr zdravotnictví si podle něj měl uvědomit, že po nástupu do vlády na něj novináři všechno najdou, i proto se obul do daňového poradce Petra Arenbergera. Pokud však dokumenty budou v pořádku, nevidí premiér důvod, proč by měl ministr ve své funkci skončit.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz