Zahraničí

Italský starosta zakázal psům v noci štěkat, majitelům hrozí pokuta

Italský starosta zakázal psům v noci štěkat, majitelům hrozí pokuta
Zdroj: Profimedia

Starosta italského lázeňského města Recoaro přišel s novou vyhláškou, která pobouřila ochránce zvířat. Ve městě totiž zakázal psům v noci štěkat, a to pod pohrůžkou tučné pokuty.

Podle nejnovějšího nařízení starosty Armanda Cunegata, mohou majitelé psů, kteří v noci štěkají a ruší tím ostatní obyvatele města, dostat pokutu od 25 až do 500 euro, což je zhruba necelých 13 tisíc korun.


Starostovo rozhodnutí vyvolalo protest italského orgánu na ochranu zvířat (ENPA), který vyjádřil obavu, že někteří majitelé domácích zvířat mohou přijmout radikální opatření, tak aby svá zvířata umlčeli a vyhnuli se pokutám, informuje portál Onet.

Související obsah


Potrestání psa za štěkání není v Itálii nic neobvyklého. V roce 2018 rezonoval v zemi případ ovčáckého psa Mira, kterého zadržela policie právě kvůli tomu, že příliš štěkal a stěžovali si na něj sousedé.


Miro byl propuštěn z útulku až poté, co na internetu podepsalo petici za jeho propuštění více než 240 tisíc lidí. Pes se každopádně z nařízení soudu musí v ranních a nočních hodinách pohybovat pouze uvnitř domu, tak aby nikoho nerušil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz