Domácí

České letadlo mělo za letu potíže! Na palubě bylo 60 lidí

Airbus Českých aerolinií (ČSA) na letu z Paříže do Prahy měl při čtvrtečním letu z Paříže do Prahy potíže, sestoupil do nižší výšky a původně posádka měla oznámit, že přistane na jiném letišti. Na palubě bylo několik desítek cestujících. Letadlo nakonec doletělo do Prahy.

Celkem 54 pasažérů a šest členů posádky cestovalo airbusem A320 z Paříže do Prahy ve čtvrtek odpoledne, když se objevil problém. Podle portálu Airlive vyhásilo letadlo stav nouze, čemuž odpovídá i kód na tzv. odpovídači, který se objevil na radaru. Letadlo začalo klesat a změnilo i směr letu, po chvíli ale stav nouze podle portálu posádka odvolala a pokračovala dál do Prahy.


"Posádka letounu na pravidelné lince zaznamenala během stoupání do cestovní hladiny signalizaci zvýšené kabinové výšky. Posádka zahájila klesání do nižší letové hladiny dle stanovených postupů a letadlo pokračovalo bezpečně v nižší cestovní hladině do Prahy, kde v 16:17 bezpečně přistálo," uvedla mluvčí ČSA a Smartwings Vladimíra Dufková. Jestli letadlo skutečně vyhlásilo stav nouze, nekomentovala

Související obsah


Zatím ale není jasné, co bylo příčinnou signalizace zvýšené kabinové výšky. Podle Dufkové je toto předmětem šetření.
 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz