Naše Česko

Projekt Počítače dětem pokračuje! Můžete je získat i k běžné výuce

Nadace Nova se už poněkolikáté spojila s projektem Počítače dětem a udělala radost rodině v nouzi. Tentokrát se vydal počítačovou techniku, která dětem pomůže nejen s distanční výukou, předat do jedné pražské rodiny se dvěma dětmi herec Robert Jašków. Podívejte sena reportáž, jakou radost tam udělal.

Rodinám, které se dostaly do finanční tísně, se snaží projekt Počítače dětem ve spolupráci s Nadací Nova zajistit vhodnou výpočetní techniku, která dětem umožní studovat z domova, ale také zvýšit jejich počítačovou gramotnost. U Horváthů pomáhají nové počítače prvňáčkovi Míšovi a deváťačce Denise.

"Společnost Počítače dětem vám věnuje jeden počítač a jeden notebook. Bůh ví, jestli se ta distanční výuka zase nevrátí," řekl s nadějí a nadsázkou herec Robert Jašków ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Související obsah

Děti byly z nové techniky nadšené. "Bylo to pro nás složité," popisovala maminka obdarovaných dětí Petra Horváthová. "Jak je Míša v první třídě, tak to bylo všechno přes e-mail s paní učitelkou. Kvůli té distanční výuce toho moc neumí, tak doufám, že ta technika pomůže,“ dodala.

Ani s pomalým návratem dětí zpět do školních lavic projekt Počítače dětem nekončí. Pokud víte o rodině, která by si zasloužila naši pomoc nebo naopak vy sami máte doma nepotřebnou starší počítačovou techniku, podívejte se na web Nadace Nova, kde najdete podrobnější informace o tom, jak postupovat!

Související obsah

"Ti prckové to potřebují jako sůl. Ten malý chlapeček Míša měl ohromnou radost a Deniska taky. Teď bude záležet na nich, jak to využijí," okomentoval Jašków. Dá se předpokládat, že některé zvyky z distanční výuky se ve školství zachovají a děti tak budou potřebovat počítače i nadále.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz