Naše Česko

Tváře TV Nova pomáhají! Předaly dětem počítače pro výuku

Nadace Nova ve spolupráci s projektem Počítače dětem opět rozdávala radost. A to rovnou třem rodinám, které nemají dostatek prostředků na zajištění techniky pro domácí výuku jejich dětí. Tentokrát jim předal počítače moderátor Martin Čermák.

Nadace Nova spolu s projektem Počítače dětem zajišťuje pomoc v rodinách, které nemají prostředky na nákup počítače pro domácí studium. Děti proto nemohou držet krok se svými spolužáky. Spolu s tvářemi TV Nova přinesl projekt počítače do dalších tří rodin.

Maminka dvojčat má celkem tři děti, nejstaršímu je 18 let a mladším bude v dubnu 13 let. Z dvojčat Viktorky a Matyáše má počítač pouze Viktorka. Matyášův nejoblíbenější předmět je dějepis a nyní po obdržení počítače se mu bude moci věnovat naplno.

Související obsah

"Pečlivě prověřujeme, aby se počítače dostaly do správných rukou. Pravidelně kontaktujeme třídní učitelku, od které zjistíme, jestli dítě počítač skutečně potřebuje," řekl Petr Novotný, ředitel firmy Mironet.

Nadace Nova spolu s projektem Počítače dětem zajišťují pomoc v rodinách, které nemají prostředky na nákup počítače pro domácí studium. Technika tak putovala i k dvanáctiletému Filipovi nebo k trojčatům Saši, Davidovi a Dominikovi.

Související obsah

Filipa ze školy nejvíce baví výtvarná výchova, ale také dějepis a zeměpis. Na počítač se těšil. A trojčata milují sport a věnují se bojovému umění. Sašenka je komunikativní, ráda pomáhá malým dětem a chtěla by být učitelkou ve školce. Kluci David a Dominik by chtěli být policisté nebo vojáci.

"Rozdali jsme ještě další tři počítače a pokud i vy chcete pomoci rodinám, které si nemůžou dovolit počítače na domácí výuku, tak se podívejte na tento web, kde zjistíte, jak i vy můžete přispět," vyzývá moderátor Martin Čermák.

Související obsah

Rodinám v nouzi se ale kromě Martina rozhodly pomoct i další tváře TV Nova. "Samozřejmě vím, že děti mají distanční výuku, tak mi přišlo dobré podpořit projekt Počítače dětem," říká herečka Dana Morávková. "Pořád je ještě dost rodin, které si nemohou dovolit, aby všechny jejich děti počítače měly," dodává herečka Ivana Jirešová. 

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz