Domácí

Vandal navrtal stromy v Českých Budějovicích. Hrozí mu rok vězení

Tři stromy v Českých Budějovicích nenávratně poškodil neznámý pachatel. Do kmenů tří listnáčů vyvrtal díry a nalil do nich neznámou tekutinu. Způsobil tak škodu 130 tisíc korun. Stromy nejspíš uschnou. V případě dopadení mu hrozí až rok vězení.

Poničené stromy rostly v Českých Budějovicích na rohu ulic Klavíkova a Jaroslava Haška poblíž služebny městské policie. Neznámý pachatel tam navrtal díry do tří stromů a nalil do nich tekutinu, která je nenávratně poškodila. Stromy nejspíš uschnou.

"Kmeny břízy bělokoré, smrku pichlavého a lípy srdčité neznámý pachatel v přesně nezjištěné době, ale nejpozději 27. dubna, navrtal a do vzniklých otvorů nalil blíže nezjištěnou látku,“ potvrdila mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Související obsah

Vandal tím způsobil škodu přesahující 130 tisíc korun. Českobudějovičtí policisté případ vyšetřují jako poškození cizí věci. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli až jeden rok vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz