Domácí

Vandal navrtal stromy v Českých Budějovicích. Hrozí mu rok vězení

Tři stromy v Českých Budějovicích nenávratně poškodil neznámý pachatel. Do kmenů tří listnáčů vyvrtal díry a nalil do nich neznámou tekutinu. Způsobil tak škodu 130 tisíc korun. Stromy nejspíš uschnou. V případě dopadení mu hrozí až rok vězení.

Poničené stromy rostly v Českých Budějovicích na rohu ulic Klavíkova a Jaroslava Haška poblíž služebny městské policie. Neznámý pachatel tam navrtal díry do tří stromů a nalil do nich tekutinu, která je nenávratně poškodila. Stromy nejspíš uschnou.

"Kmeny břízy bělokoré, smrku pichlavého a lípy srdčité neznámý pachatel v přesně nezjištěné době, ale nejpozději 27. dubna, navrtal a do vzniklých otvorů nalil blíže nezjištěnou látku,“ potvrdila mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Související obsah

Vandal tím způsobil škodu přesahující 130 tisíc korun. Českobudějovičtí policisté případ vyšetřují jako poškození cizí věci. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli až jeden rok vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz