Domácí

Zahrádky praskají ve švech! Lidi neodradilo ani nepříznivé počasí

Zahrádky restaurací celý týden doslova praskají ve švech. Vychutnat si tam jídlo a pití přišly už tisíce lidí. A neodradilo je ani počasí, které venkovnímu posezení moc nepřeje. Podle restauratérů lidé dokonce utrácí víc než obvykle.

Otevřeno je už šestý den a tržby jsou celý týden rekordní. "I když tomu počasí moc nenahrává, tak lidi jsou šťastní, že je otevřeno a přišli,“ tvrdí majitel restaurace Jakub Arnold.


"Viděli jsme zhruba o 15 % větší zájem o obsluhu na zahrádkách,“ doplnil prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Související obsah


Dokonce zákazníkům nevadí ani zdražení. Majitelé museli zvednout ceny hlavně kvůli dodavatelům. "My jsme nezdražili, někteří naši dodavatelé museli zvýšit ceny, ale my ty ceny stále držíme,“ informovala majitelka kavárny Eva Moravcová.


Lidé si konečně po několika měsících vychutnávají točené pivo a jídlo z restaurace. "Jsem ráda, že můžu sedět venku na zahrádce. Dala jsem si telecí řízek se salátem,“ raduje se jedna z oslovených.


Kapacity zahrádek často nestačí a lidé tak postávají i okolo. Stížnosti na ně ale zatím nejsou. "Postávají, koupí si pivo a jdou přes ulici do parku a tam sedí,“ vysvětlil majitel restaurace Michal Zvěřina.

Související obsah


"Zvýšený počet oznámení na rušení nočního klidu v současné době neevidujeme,“ řekla mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová.


Všichni už ale netrpělivě čekají na další krok. "Zahrádka je doplňkový prodej, není to plnohodnotné otevření restaurace. To nastane ve chvíli, kdy budou otevřeny i vnitřní prostory,“ tvrdí prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.


Počet nakažených každý den klesá, tak je možné, že se vnitřní prostory restaurací otevřou dříve než v polovině června.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz