Domácí

Návštěva známého skončila tragicky! Podezřelého policie zadržela

Jihočeská policie zadržela 27letého muže, který je podezřelý, že na Jindřichohradecku brutálně ubodal svou známou přímo u ní doma. Z místa pak ujel v jejím autě. Mladíka kriminalisté zadrželi po třech dnech.

Vražda se stala ve čtvrtek večer v obci poblíž Jindřichova Hradce. Pětapadesátiletou ženu měl v jejím bytě ubodat sedmadvacetiletý muž.

"Jihočeští kriminalisté byli ve čtvrtek 20. května ve večerních hodinách přivoláni do jedné obce na Jindřichohradecku. V jednom bytovém domě zde byla nalezena mrtvá žena (55 let). Hned na místě bylo zřejmé, že útočník ženě zasadil několik bodnořezných ran," informovala mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Podle kriminalistů se dvojice znala, muž měl zaútočit po vzájemné hádce. "Nic nenasvědčovalo násilnému vstupu do bytu, takže to vypadalo, že se s ním poškozená znala. V osudný den ji muž v jejím bytě navštívil. Následně pravděpodobně došlo k hádce, která vyústila v napadení ženy," potvrdila policejní mluvčí. Policie už mladého muže obvinila.

Související obsah

Podle policie si podezřelý z bytu odnesl mobilní telefon, z místa činu pak odjel jejím autem značky Škoda. Právě to nakonec pomohlo při dopadení podezřelého.

"Ten totiž s autem přejel do Českých Budějovic, kde ho odstavil na jednom parkovišti. Kriminalisté pak během několika málo hodin zjistili, kde se pohybuje. V sobotu v odpoledních hodinách vraha v Českých Budějovicích zadrželi," doplnila Štěpánka Schwarzová.

Sedmadvacetiletý muž teď čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí až dvacetileté vězení.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz