Domácí

Startují didaktické testy, maturanty čekají úlevy i více času na práci

Startují didaktické testy, maturanty čekají úlevy i více času na práci
Zdroj: TV Nova

Od 24. května začínají v Česku didaktické testy pro žáky posledních ročníků středních škol. Maturanti budou mít kvůli pandemii koronaviru více času na vypracování zadání a také více pokusů.

Didaktické testy společné části maturit začaly v pondělí 24. května a potrvají do středy 26. května. Jak maturanti dopadli, se pak dozví od ředitele školy 7. června. Maturity se navíc v letošním školním roce kvůli pandemii koronaviru konají v upravené podobě.

V pondělí čekají na maturanty didaktické testy z matematiky a anglického jazyka. Na vypracování testu z matematiky mají žáci 135 minut, na anglický jazyk poté 110 minut. V úterý je čeká český jazyk, který musí maturanti zvládnout do 85 minut.

Související obsah

Ve středu pokračují didaktické testy rozšířenou matematikou a cizími jazyky jako je španělština, ruština, němčina a francouzština. Ministerstvo školství tak prodloužilo čas na vypracování testů o 15 minut. Všichni studenti navíc musí před maturitní zkouškou podstoupit test na koronavirus a během pobytu ve škole mít nasazenou roušku.


Kromě řádného termínu se didaktické testy společné části uskuteční také v mimořádném termínu od 7. do 9. července. Mimořádný termín bude určen pro všechny maturanty, kteří v řádném termínu u didaktických testů neuspějí nebo se z konání didaktických testů omluví.

Související obsah


V tomto roce se k maturitám z matematiky přihlásilo zhruba 13 tisíc žáků, naopak k angličtině zhruba 55 tisíc. Didaktických testů se letos nebude účastnit většina maturantů ze zdravotnických škol, kteří mohli požádat o výjimku, jelikož pomáhali bojovat s covidem-19 v nemocnicích.


Ministr školství Robert Plaga (za ANO) zároveň u maturitních zkoušek zrušil také slohové práce. Zkoušky profilové části maturitní zkoušky se v jarním zkušebním období uskuteční v období od 1. června do 23. července, praktické zkoušky je možné konat až do 27. srpna. Žáci navíc nemusí podstoupit profilovou zkoušku z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka, který si zvolili ve společné části.

Podle studie letošní maturanti nemusejí mít problémy na trhu práce. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz