Zahraničí

Po smrti útočníka přišel do školy hrozivý dopis!

Je to už téměř rok, co měl na Základní škole ve Vrútkách na Slovensku bývalý žák pobodat žáky a učitele a zabít zástupce ředitele. Policie tehdy podezřelého zastřelila, tím ale případ neskončil. Jak se nyní ukázalo, po smrti útočníka někdo poslal do školy výhrůžný dopis, který slibuje pomstu. Policie pátrá po svědkovi, který by mohl zásadně pomoct při vyšetřování.

Slovenští policisté pátrají po starším muži, který by mohl pomoct objasnit loňské neštěstí ve Vrútkách. TV Markíza zjistila, že poté, co bývalý žák zabil nožem zástupce ředitele a policie útočníka zastřelila, někdo poslal do školy výhrůžný dopis. 

Incident se stal začátkem června. Bývalý žák rozbil okno budovy školy a prolezl jím dovnitř. Chladnokrevně pobodal pět lidí, z toho tři dospělé a dvě děti. Proti útočníkovi se postavil zástupce ředitelky Jaroslav Budz, právě on ale řádění útočníka odnesl nejvíc, nakonec zemřel.

Související obsah

Dvaadvacetiletého Ivana dopadli policisté na útěku. Nejprve ho postřelili, muž se k nim s nožem ale stále podle svědků přibližoval, a tak ho zastřelili. Při zásahu se dva policisté zranili od odražených kulek.

Po dojemném posledním rozloučení se zástupcem ředitele lidé vytvořili malé pietní místo i útočníkovi Ivanovi. S jeho smrtí se evidentně někdo odmítl smířit, protože do školy krátce po tragédii dorazil anonymní dopis s vážnou výhrůžkou.

Související obsah

Pisatel tvrdil, že pomstí smrt útočníka Ivana a ve škole zemřou další lidé tak, jak zemřel on sám. Vyšetřovatelé tehdy dopis před veřejností utajili, aby zbytečně nešířili paniku a mohli ochránit děti i kantory. Okolo školy posílili hlídky.

Už téměř rok policisté pátrají po důležitém svědkovi. Zatím bezvýsledně. Proč se rozhodl bývalý žák zaútočit nožem, stále není jasné. Jednou z možných verzí jeho motivu byla i šikana. Tu však rázně odmítla nejen ředitelka školy, ale i primátor města. 

"Škola, do které chodil, řeší dodnes každý problém žáků. Byl to introvert, který měl problémy sám se sebou a vlastní svět," uvedla ředitelka na sociální síti s tím, že byl na doporučení školy u odborníků.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz