Domácí

Pac-Man uprostřed řepkového pole! Umělec udělal škodu za statisíce

Zřejmě největší postavičku kultovního Pac-Mana na světě někdo vytvořil v řepkovém poli pod horou Říp na Litoměřicku. Jde sice o úctyhodné dílo obřích rozměrů, zároveň ale autor poničil sadbu řepky za několik set tisíc korun. Člověka nebo skupinu lidí, kteří mají dílo na svědomí, proto hledá policie.

Typicky žluté řepkové pole se během víkendu změnilo v obří postavičku z legendární počítačové hry Pac-Man. Na délku má víc než 500 metrů. Je tak velký, že by i tvůrci známého filmu Pixely mohli závidět.

Obří Pac-Man se na poli objevil přesně 41 let poté, co kultovní hra, ve které ovládáte žlutého smajlíka, spatřila světlo světa. Někdo ho vytvořil na soukromém poli a zničil při tom úrodu řepky za 350 tisíc korun. 

Související obsah

"Nějaká recese nebo těžko říct. Nějakej neznámej pachatel, netušíme nic. Když jsem tam byl ve čtvrtek se psy, tak tam ještě nic nebylo, ale v sobotu ráno už to tam bylo," svěřil se televizi Nova majitel pole Miloš Hrstka.

K řepkovému Pac-Manovi se v úterý odpoledne přihlásila skupina Ztohoven. "Pac-Man vyžral dotace a podařilo se mu dokonale vyžrat také pojmy jako kapitalismus nebo socialismus, které se dnes volně zaměňují. Jsme ve fázi společenské lobotomie kdy pravá a levá hemisféra nesmiřitelně prosazují svou bez schopnosti hledat společnou řeč mimo kategorie pravolevého vidění světa," přiznala skupina na svém facebooku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz