Zajímavosti

YouTube od června mění podmínky! Některé věci zakáže, jiné zpeněží

YouTube od června mění podmínky! Některé věci zakáže, jiné zpeněží
Zdroj: TN.cz/ YouTube

Největší internetový web pro sdílení videosouborů YouTube od června mění smluvní podmínky. Uživatelům už začal rozesílat informační e-maily, ve kterých se snaží objasnit, jaké aktivity budou zakázány a jak zpeněží obsah služeb.

Internetová platforma Youtube od 1. června 2021 aktualizuje smluvní podmínky. K podobné změně došlo ve Spojených státech v listopadu 2020. Od nového měsíce budou platit všude.

"Tyto změny by neměly výrazně změnit váš přístup nebo používání služby YouTube," ubezpečili provozovatelé. 

Jedno z omezení, se kterým se lidé mohou setkat, se týká rozpoznávání obličejů a identifikace lidí. "Podmínky služby stanovují, že bez svolení nemůžete shromažďovat žádné informace, které by mohly identifikovat osobu," informuje YouTube. Bude tak například zakázané shromažďovat uživatelská jména.

Související obsah

Druhá změna se týká poplatků. "YouTube má právo na zpeněžení veškerého obsahu na platformě a reklamy se mohou zobrazovat i u videí z kanálů, které nejsou v Partnerském programu YouTube," varují provozovatelé.

V praxi tak bude moct YouTube vkládat reklamy prakticky do jakéhokoliv videa nebo třeba účtovat poplatky za přístup. "Touto smlouvou vám nevzniká nárok na žádné platby," stojí ve smluvních podmínkách.

Od 1 června navíc budou všechny platby od YouTube, na které můžete mít nárok ze smlouvy mezi vámi a YouTube (týká se i plateb z Partnerského programu YouTube, členství v kanálu nebo funkce Superchat), považovány za autorské poplatky. "Pokud to stanovuje zákon, společnost Google bude z těchto plateb strhávat srážkovou daň," upozorňují provozovatelé.

Kompletní přehled všech platných i chystaných smluvních podmínek najdete zde.

V roce 2018 se v hlavním sídle společnosti YouTube střílelo. Žena nejprve zranila několik lidí, pak otočila zbraň proti sobě:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz