Moravskoslezský kraj

Kopal do aut, po policistech hodil hasičák. Mladík nadýchal dvě promile

Teprve 15letý mladík z Orlové v pondělí v noci na parkovišti poškodil dvě auta. Pak se před strážníky schoval v paneláku a následně po hlídce hodil z okna v 6. patře hasicí přístroj.

I když už by měl mít dávno večerku, tak se 15letý kluk před půlnocí toulal ulicemi v Orlové a kopal do aut. Lidé si toho všimli a přivolali strážníky. Když přijeli na místo, vandal se před nimi schoval do jednoho z domů. Tam zřejmě přemýšlel, jak se strážníků zbavit.


"Strážníci si všimli, že pravděpodobně na chodbě mezi pátým až sedmým patrem někdo otevřel okno a směrem na strážníky hází hasící přístroj. Na nebezpečí strážníky upozornil křikem svědek a díky tomu stačili včas uskočit. Jen shodou šťastných náhod nebyli přístrojem zasaženi," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Související obsah


Ještě před tím mladík stačil hasicí přístroj vyprázdnit na chodbě domu a podle strážníků manipuloval i s požárním žebříkem. Policistům společně se strážníky se ho podařilo zadržet. Dechová zkouška u něj prokázala skoro dvě promile alkoholu, a tak místo na služebnu putoval na záchytku.


Mladý vandal, podle informací televize Nova stále ještě střízliví na záchytce. Vyšetřování trestného činu násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci si už ale převzala kriminálka.

JH TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz