Krimi

Svědci v Karviné nahlásili únos mladé dívky, realita byla ale úplně jiná

Svědci v Karviné nahlásili únos mladé dívky, realita byla ale úplně jiná
Zdroj: TV Nova

Nepovedený narozeninový dárek zburcoval před pár dny policisty v Karviné. Parta mladíku se rozhodla popřát své kamarádce k narozeninám tak, že ji svážou a hodí do kufru. Svědci ale celou událost považovali za reálný únos.

Náhodný svědek před pár dny zavolal na tísňovou linku s tím, že právě viděl únos mladé dívky, který měla provést skupinka maskovaných kluků. Mladíci měli dívku napadnout, svázat ji a naložit do kufru vozidla Škoda Octavia.


"Ten člověk se zachoval velice příkladně. Když viděl z okna venku, na ulici hustě obydleného sídliště, několik osob, které násilně zacházely s bezbrannou dívkou, ani na chvíli nezaváhal a hned volal na tísňovou linku," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Související obsah


Operační důstojník tak okamžitě aktivoval všechny dostupné hlídky. Do jedné karvinské ulice vyjelo hned několik policejních jednotek. Zároveň se policisté po celém městě zaměřili na popsanou Škodu Octavia. Dívka totiž mohla být v ohrožení života.


Jak rychle policejní akce začala, tak i na místě oznámení skončila. Policisté totiž na místě zjistili, že dívka je v pořádku. Její únos připravili a provedli její kamarádi. Dívka v ten den měla narozeniny a únos měl být dárkem. Oslavenkyně sama vše policistům potvrdila.

Související obsah


Narozeninový žert však může mít pro mladíky ještě dohru. Všichni totiž skončili na policejní služebně a policie bude jejich chování prověřovat.

"V následujících dnech policisté budou prověřovat možné narušení občanského soužití v přestupkové rovině. Lidé v okolí události měli za to, že nahraný únos je skutečný. Lidé, včetně oznamovatelů, kteří akci viděli, tím co viděli, byli šokováni a vyděšeni. Nadto zasahující policisté v čase zásahu a následného prověřování mohli být potřební někde na jiném místě," dodala VIačková.

Soud znovu otevřel případ únosu mladé ženy, který se stal v Kroměříži. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz