Krimi

Svědci v Karviné nahlásili únos mladé dívky, realita byla ale úplně jiná

Svědci v Karviné nahlásili únos mladé dívky, realita byla ale úplně jiná
Zdroj: TV Nova

Nepovedený narozeninový dárek zburcoval před pár dny policisty v Karviné. Parta mladíku se rozhodla popřát své kamarádce k narozeninám tak, že ji svážou a hodí do kufru. Svědci ale celou událost považovali za reálný únos.

Náhodný svědek před pár dny zavolal na tísňovou linku s tím, že právě viděl únos mladé dívky, který měla provést skupinka maskovaných kluků. Mladíci měli dívku napadnout, svázat ji a naložit do kufru vozidla Škoda Octavia.


"Ten člověk se zachoval velice příkladně. Když viděl z okna venku, na ulici hustě obydleného sídliště, několik osob, které násilně zacházely s bezbrannou dívkou, ani na chvíli nezaváhal a hned volal na tísňovou linku," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Související obsah


Operační důstojník tak okamžitě aktivoval všechny dostupné hlídky. Do jedné karvinské ulice vyjelo hned několik policejních jednotek. Zároveň se policisté po celém městě zaměřili na popsanou Škodu Octavia. Dívka totiž mohla být v ohrožení života.


Jak rychle policejní akce začala, tak i na místě oznámení skončila. Policisté totiž na místě zjistili, že dívka je v pořádku. Její únos připravili a provedli její kamarádi. Dívka v ten den měla narozeniny a únos měl být dárkem. Oslavenkyně sama vše policistům potvrdila.

Související obsah


Narozeninový žert však může mít pro mladíky ještě dohru. Všichni totiž skončili na policejní služebně a policie bude jejich chování prověřovat.

"V následujících dnech policisté budou prověřovat možné narušení občanského soužití v přestupkové rovině. Lidé v okolí události měli za to, že nahraný únos je skutečný. Lidé, včetně oznamovatelů, kteří akci viděli, tím co viděli, byli šokováni a vyděšeni. Nadto zasahující policisté v čase zásahu a následného prověřování mohli být potřební někde na jiném místě," dodala VIačková.

Soud znovu otevřel případ únosu mladé ženy, který se stal v Kroměříži. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz