Domácí

Feri končí v politice. Kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání se chce soudit

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) oznámil, že rezignuje na svůj mandát a v podzimních volbách nebude znovu kandidovat. Důvodem jsou nařčení ze sexuálního obtěžování a nátlaku, o nichž přinesly v úterý svědectví Deník N a A2larm. Feri informace označil za lživé, chce se kvůli nim soudit.

Dominik Feri (TOP 09) rezignoval na poslanecký mandát. Nebude ani znovu kandidovat v podzimních volbách. Oznámil to několik hodin poté, co zmíněné portály zveřejnily svědectví několika žen o údajném sexuálním zneužití a nátlaku ze strany Feriho.

"Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb," uvedl Feri na instagramu.

Zveřejněné zpovědi dívek a žen označil za nepravidvé, chce se soudit. "Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem," doplnil.

Související obsah

V dřívejším úterním prohlášení se Feri omluvil za "nevhodné" či "nepatřičné" chování, popřel ale jakékoliv obvinění ze sexuálního násilí.

Feriho rozhodnutí přivítala předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. "Dominika považuji za svého přítele a věřím, že očistí své jméno. Pro politiky však platí presumpce viny a já osobně po tom vždy volala. Chci proto poděkovat za jeho rozhodnutí vzdát se mandátu poslance a nekandidovat v nadcházejících volbách," napsala na twitteru.

Kauzou už se zabývá i policie. "Z úřední povinnost jsme se začali zabývat informacemi, které dnes uvedly sdělovací prostředky k osobě pana poslance Dominika Feriho. V následujících dnech bude rozhodnuto o tom, která součást policie šetření provede a jaký bude případný další postup," uvedli policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz