Zahraničí

Británie přišla o Shakespeara. První naočkovaný muž na světě zemřel

Británie přišla o Shakespeara. První naočkovaný muž na světě zemřel
Zdroj: Profimedia

Velká Británie se může pochlubit hned dvěma známými muži jménem William Shakespeare. Jeden je proslulý básník, druhý se do podvědomí světa dostal kvůli pandemii koronaviru. Jednaosmdesátiletý Brit, který se v prosinci stal prvním mužem na světě naočkovaným vakcínou proti covidu mimo klinické studie, před několika dny zemřel.

Velká Británie byla prvním státem, který odstartoval očkování veřejnosti proti covidu-19. Prvním člověkem, který dostal vakcínu, se stala 91letá Margaret Keenanová, do paměti lidí se zapsal ale až druhý naočkovaný. Důvodem je jméno, které na přelomu 16. a 17. století nosil proslulý básník a dramatik.

Nyní britská média informovala o úmrtí 81letého Williama Shakespeara, který do vakcíny proti covidu vkládal velké naděje a byl hrdý, že může být jedním z prvních naočkovaných lidí na světě.

"Dvě injekce nejsou problém. Covid bude pryč a já můžu vystoupit ze své bubliny," prohlásil tehdy. Zemřel minulý týden ve čtvrtek, jeho smrt nesouvisela s očkováním ani covidem, píše BBC.

Související obsah

"Je nám líto, že jsme slyšeli o smrti Billa Shakespeara, který byl oddaný Labouristické straně v Coventry (město v anglickém hrabství West Midlands, pozn. red.). Bill se dostal do titulků článků světových médií jako první muž, který dostal vakcínu proti covidu," napsali na twitteru labouristé z West Midlands.

Místní lidé na něj vzpomínají jako na ochotného a obětavého člověka. "Dostat vakcínu pro něj bylo poctou," prozradila radní města Coventry, se kterou si byli blízcí, Jayne Innesová. Díky svému jménu William Shakespeare při očkování nezaujal jen média, ale i širokou veřejnost.

Na sociálních sítích se šířily vtipné hlášky, které odkazovaly na díla slavného básníka. Mezi nimi například Zkocení chřipky podle divadelní hry Zkrocení zlé ženy nebo Dva šlechtici z Corony podle komedie Dva šlechtici z Verony.

Připomeňte si začátek očkování ve Velké Británii v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz