Zajímavosti

Konec honby za lajky! Instagram spustil dlouho očekávanou funkci

Instagram nově nabízí svým uživatelům možnost skrýt počet lajků, které dostávají u příspěvků v aplikaci. Nová funkce má za úkol snížit dopady tlaku sociálních médií na psychiku člověka.

Nová funkce je však i po jejím celosvětovém zavedení stále dobrovolná. Uživatelé, kteří ji povolí, uvidí nově u svých příspěvků pouze uživatelská jména lidí, kterým se příspěvek líbí, nikoliv celkový počet lajků. Omezení lajků se testovalo už od roku 2019, nyní však přichází globálně.


"Trvalo to déle, než jsem doufal, ale jsem nadšený, že naši uživatelé mají nyní absolutní kontrolu nad svými účty a prožitky na Instagramu," uvedl šéf Instagramu Adam Mosseri pro BBC.

Související obsah

Během testování v roce 2019 společnost zjistila, že odstranění lajků, mělo vliv na psychickou pohodu uživatelů oblíbené aplikace. "Myslím, že v tomto případě se můžeme i nadále vyvíjet. Čím více můžeme lidem dát schopnost formovat Instagram a Facebook, tím lépe," dodal Mosseri.


I když má uživatel u sebe povolen počet lajků, neuvidí počet lajků na účtech nebo příspěvcích, které je skryly. Uživatelé budou mít také možnost skrýt počet lajků u konkrétního příspěvku. Zakázat nebo povolit lajky je možné v nastavení aplikace.

Novou funkci připravuje taky populární chatovací aplikace WhatsApp. Ta pomůže uživatelům, kteří mění telefonní číslo. Dostat na něj všechny konverzace bylo dosud složité, brzy to půjde jedním kliknutím.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz