Domácí

Vláda počítá se zavřenými hernami a kasiny, některé už ale otevírají

Vláda počítá se zavřenými hernami a kasiny, některé už ale otevírají
Zdroj: TV Nova

Vláda zatím i nadále počítá s tím, že bude omezena přítomnost veřejnosti například v restauracích, které mohou mít otevřené zahrádky, hernách, kasinech a sázkových kanceláří. Omezení by se podle vládního portálu měnit nemělo, i přes to už někteří provozovatelé oznámili otevření.

Podle vládního covid portálu se zatím nepočítá s tím, že by se do restaurací a dalších provozoven vrátili lidé, zákaz provozu například heren, kasin a sázkových kanceláří bude od 31. května také beze změn. Ty může přinést ještě páteční jednání vlády.

Podle rozvolňovacích balíčků epidemiologická situace již od soboty bude odpovídat tomu pátému, který s obnovením činnosti v interiérech například restaurací za určitých podmínek počítá.

Někteří provozovatelé se ale rozhodli nečekat na rozhodnutí vlády. "Zábava může začít, máme znovu otevřeno," informovala společnost Synot Tip s tím, že se od čtvrtečního odpoledne otevírají kasina a herny po celé ČR.

  

V souvislosti s bezpečnostními opatřeními přineslo velké překvapení rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, kterým bylo v pátek zrušeno mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví v části zakazující přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích zařízení, hernách a kasinech.

Související obsah

Nejvyšší správní soud v sedmnácté části navíc uvádí, že na základě pandemického zákona kvůli nepřesným formulacím nelze služby poskytování stravovacích služeb a ani služby heren a kasin vůbec omezit.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz