Domácí

Za jízdu v protisměru hrozí cizinci pokuta a roční zákaz řízení

Roční zákaz řízení a vysoká pokuta hrozí cizinci, který jel před několika dny v noci v protisměru po hradecké dálnici D11.

Událost se odehrála 15. května před půlnocí. V Hradci Králové velmi silně pršelo, byla mlha a pochopitelně tma. V tu chvíli několik řidičů telefonovalo na policejní dispečink s tím, že proti nim ve směru na Hradec Králové, kolem 85. kilometru D11, jede auto v protisměru. "Jel proti mně. Já jedu na Hradec v dodávce a on jel proti mně, myslel jsem si, že jsem se asi zbláznil," popsal situaci jeden z řidičů.

Řidiči vinou špatného počasí a tmy rozeznali jen to, že auto je světlé barvy. Policejní hlídky, které na místo vyjely, ale žádné auto ohrožující další řidiče nenašly. Co ale uviděly, bylo několik rozbitých a pobořených směrových desek s oranžovým světlem.

Související obsah

Nakonec slova vyděšených řidičů potvrdily i kamerové záznamy z mýtných bran a dálničních kamer. Policisté zjistili, že se jedná o Dacii Duster, kterou řídil 41letý cizinec žijící v Hradci Králové.

Po D11 ujel v protisměru dlouhých 15 kilometrů a při výslechu pak přiznal, že si svou chybu uvědomil v okamžiku, kdy na něj protijedoucí řidiči blikali. Z dálnice se mu podařilo sjet až u obce Pravy. Naštěstí se vše obešlo bez srážky a zranění. Řidiči hrozí pokuta 10 tisíc korun a roční zákaz řízení.

ak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz