Zahraničí

Pratasevič se má dobře a je veselý, řekla jeho advokátka po návštěvě ve vazbě

Pratasevič se má dobře a je veselý, řekla jeho advokátka po návštěvě ve vazbě
Zdroj: TV Nova

Běloruské úřady povolily zadrženému novináři Ramanovi Pratasevičovi návštěvu. Po čtyřech dnech ve vazbě za ním ve čtvrtek přišla jeho advokátka Inesa Alenská. O jeho zdravotním stavu informovala druhý den tiskovou agenturu DPA.

Novináře a opozičního aktivistu Ramana Prataseviče zadržely běloruské úřady v neděli minulý týden za údajné podněcování nenávisti vůči představitelům úřadu a policie. Po čtyřech dnech ve vazbě mu úřady povolily první návštěvu.

Ve čtvrtek za novinářem přišla jeho advokátka Inesa Alenská. Pratasevič podle ní hýří optimismem. "Všechno je v pořádku, má dobrou náladu, je optimistický a veselý," uvedla v pátek Alenská pro agenturu DPA.

Související obsah

Rodiče zadrženého novináře nedávno uvedli, že mají podezření, že jejich syna ve vazbě mučili. Na videozáznamu, kde se novinář přiznává k vině, prý v jeho tváři pozorovali známky po bití. Podezření na mučení ale Pratasevič nepotvrdil.

Šestadvacetiletý novinář je v Bělorusku obviněný z organizování nepokojů v Minsku, kde měl také podněcovat k sociální nenávisti vůči úřadům. V jeho vlasti mu za to hrozí až 18 let vězení.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz