Domácí

Kvůli pozemku čeká Marek už 11 dní před úřadem. Chci mít jistotu, řekl

Město Pacov na Pelhřimovsku nabízí několik volných stavebních pozemků. Je o ně takový zájem, že někteří místní se žádostmi už čekají několik dní u městského úřadu a to i přesto, že se pozemky budou prodávat až za dva týdny.

"Já jsem sem přišel proto, abych měl jistotu," svěřil se televizi Nova zájemce o stavební pozemek Marek Jaroš. V Pacově si chce postavit rodinný domek. Nabízený pozemek se mu líbí a aby ho někdo nepředběhl, pronajal si obytný vůz a se žádostí o koupi parcely už několik dní kempuje u městského úřadu.

Pan Jaroš v tuto chvíli bivakuje před městským úřadem v Pacove jedenáctý den a ještě jedenáct dní ho čeká. Přes den on nebo jeho kamarádi s plnou mocí sedí před kanceláří. V noci spí před úřadem.

"Ten dotyčný zájemce musí žádost podat osobně na podatelně," uvedl tajemník pacovského městského úřadu Stanislav Macháček. Město nabízí pouze dva pozemky, proto je o ně takový zájem.

Související obsah

Kromě pana Jaroše už před úřadem jako druzí zájemci v pořadí čekají rodinní příslušníci paní Marie. "Zastupuju svého vnuka. On si to chce koupit," prozradila paní Marie.

Jiná města při prodeji pozemků volí jiné možnosti prodeje zájemcům. Třeba pomocí internetu nebo losováním. "Každé to řešení má své úskalí a není ideální," myslí si Macháček.

"Tenhle způsob akceptuji, proto tady stojím," konstatoval pan Jaroš. Vydržet musí do 8.června.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz