Zahraničí

Střelec ze San José, který zavraždil devět kolegů, nenáviděl svou práci

Střelec ze San José, který zavraždil devět kolegů, nenáviděl svou práci
Zdroj: Profimedia

Sedmapadesátiletý Samuel James Cassidy, který ve středu zastřelil v Kalifornii devět svých spolupracovníků v železničním depu a pak spáchal sebevraždu, nenáviděl svou práci i kolegy. Policie u něj v domě našla zbrojní arsenál včetně 25 tisíc nábojů.

Podrobnosti z vyšetřování hrůzného činu zveřejnila v pátek kancelář místního šerifa, informují americká média.

Cassidy se vydal do železničního depa v centru San José, kde pracoval dvě desítky let, vyzbrojen třemi poloautomatickými puškami a 32 velkokapacitním zásobníky. Vypálil 39 ran, zastřelil devět spolupracovníků ve věku 29 až 63 let. Ve chvíli, kdy dorazili policisté, spáchal před nimi sebevraždu.

Související obsah

V době, kdy vraždil, vybuchl jeho dům vzdálený asi 12 kilometrů. Cassidy toho docílil nevídaným „časovačem“, když dal do hrnce munici a zapálil sporák. Ve vyhořelém domě pak našli vyšetřovatelé další tucet zbraní, kolem 25 tisíc nábojů či Molotovovy koktejly. Pušky, kterými zabíjel, vlastnil legálně. Jestli tomu tak bylo i u dalších střelných zbraní u něj doma, policie zatím nesdělila.

Sousedé a známí Cassidyho popsali jako náladového nepříliš přátelského vzteklého muže. Jeho bývalá manželka vypověděla, že o tom, že to v práci jednou vystřílí, mluvil už před deseti lety. Vadili mu spolupracovníci, šéfové i úkoly, které mu přidělovali. Celníci u něj jednou při kontrole našli poznámky o tom, jak svou práci nenávidí, ale úřady tomu nepřikládaly váhu.

Související obsah

Policie uvedla, že šílený muž zřejmě hodlal postřílet co nejvíce lidí. Podle svědků však šel jen po určitých osobách. Několika zaměstnancům, které při svém běsnění potkal, prý řekl, ať koukají zmizet, že jim nic neudělá. Videozáznamy ukázaly, že Cassidy při své vražedné misi klidně kráčel od jedné budovy ke druhé s taškou plnou zbraní a střeliva.

Za posledních 15 let došlo ve Spojených státech ke 14 podobným masakrům na pracovištích, při kterých zahynuli vždy nejméně čtyři lidé a jejichž důvodem byla nespokojenost pachatele v zaměstnání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz