Zahraničí

V Anglii zemřelo štěně po rozžvýkání kytky, rostlina roste i v Česku

V Anglii zemřelo štěně po rozžvýkání kytky, rostlina roste i v Česku
Zdroj: Profimedia.cz

Rodinu z anglického Suffolku opustil milovaný pejsek, který zemřel poté, co venku rozžvýkal rostlinu zvanou ornithogalum, neboli snědek. Cibulky této kytky jsou totiž toxické. Narazit na ni můžete i v Česku.

Teprve osmiměsíční štěně sibiřského huskyho Mochi sežralo podle majitelky Heather Glockingové na zahradě rodinného domu v Suffolku cibulky snědku.


Pejsek začal projevovat známky otravy minulé úterý, ve středu už pak nemohl ani chodit. Heather ho tedy urychleně vzala k veterináři, ale Mochi i přes veškerou snahu doktorů nakonec zemřel na selhání jater.


Žena přitom ani netušila, jaké nebezpečí pro jejich pejska rostlina představuje. "Netušila jsem, že nám tato rostlina roste na zahradě. Ani jsem se o to nezajímala, protože jsem nevěděla, jaké nebezpečí představuje,“ uvedla Heather pro Mirror.

Související obsah


Kytka je často mylně považována za divoký česnek kvůli podobným, lesklým, tmavě zeleným listům. V České republice roste v současné době asi druhů snědku, který bývá někdy nazývám také jako betlémská hvězda.


Koncem dubna si muž z Bavorska připravil omáčku z prudce jedovaté rostliny - ocúnu jesenního. Omylem si ji totiž také spletl s medvědím česnekem, kterému je ocún, stejně tak jako snědek, velmi podobný. Ani lékaři v nemocnici ho už nedokázali zachránit.

Husky byl den uvězněn bez vody v autě, zachránili ho až strážníci. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz