Zahraničí

Britský premiér Johnson se tajně oženil, vzal si o 23 let mladší přítelkyni

Britský ministerský předseda Boris Johnson se v sobotu nečekaně oženil s dlouholetou partnerkou Carrie Symondsovou. Přísně utajený obřad se odehrál ve Westminsterské katedrále. Byl úplně prvním premiérem, který žil s drahou polovičkou na hromádce.

O tajné svatbě premiéra Borise Johnsona informovala britská média. Dlouholetou, o 23 let mladší partnerku Carrie Symondsovou si vzal v ranních hodinách ve Westminsterské kadetrále.

Podle portálu Daily Mail předseda vlády neporušil protikoronavirová opatření a na svatbě bylo pouze 30 hostů z řad nejbližších příbuzných a přátel. Podle jednoho z nich Johnson a Symondsová rozeslali pozvánky na poslední chvíli.

Johnson je prvním ministerským předsedou za posledních 199 let, který se oženil během výkonu úřadu. Naposledy to udělal Lord Liverpool, který si v roce 1822 vzal Mary Chesterovou.

Související obsah

Symondsovou, která se věnuje politickému aktivismu, požádal Johnson o ruku na konci roku 2019. V dubnu 2020 se jim narodilo dítě. Byli úplně prvním párem, který v proslulém sídle předsedů vlád na Downing Street žil nesezdaný. Podle jednoho ze svatebčanů Johnson sňatek oficiálně oznámí během víkendu.

Oslavu si novomanželé nejspíš užijí až za rok. Před týdnem totiž rozeslali pozvánky s datem 30. července 2022.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Johnsonově hospitalizaci kvůli covidu-19, s nímž bojoval na jaře loňského roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz