Zahraničí

Letadlo Ryanairu nouzově přistálo v Berlíně. Zřejmě kvůli bombové hrozbě

Letadlo společnosti Ryanair nouzově přistálo v neděli večer na berlínském letišti. Stroj mířící z Dublinu do Krakova měl přistát na žádost pilotů kvůli hrozbě bombovým útokem.

Z dosud neznámých příčin přistál v neděli krátce po 20. hodině na Letišti Willyho Brandta Berlín-Braniborsko letoun společnosti Ryanair, který mířil z Dublinu do Krakova. Podle deníku Bild stojí za neplánovaným přistáním hrozba bombového útoku.


Policisté se psy celý stroj včetně vyložených zavazadel cestujících prohledali. Zhruba 160 cestujících bylo následně převezeno do terminálu letiště. Mluvčí letiště deníku řekla, že posádka ohlásila nouzovou situaci a okamžitě dostala povolení přistát.

Související obsah


Cestujícím bylo poté přistaveno náhradní letadlo, v cestě do Polska pokračovalo v pondělí krátce před čtvrtou hodinou ráno. K události se z taktických důvodů odmítli vyjádřit také policisté.


Incident se odehrál pouze týden poté, co v Minsku nouzově přistál stroj Ryanairu letící z Atén do Vilniusu. Po přistání byl zatčen v exilu žijící novinář Raman Pratasevič spolu se svou přítelkyní, kteří byli na palubě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz