Domácí

Konečně se oteplí! Bude až 27 °C. Hrozí ale i bouřky. PŘEDPOVĚĎ

Po studeném květnu bychom se konečně mohli dočkat letního počasí. Přestože rána budou chladná, přes den teploty přesáhnou 20 °C. O víkendu navíc meteorologové očekávají téměř tropické počasí, kdy ručičky teploměrů budou atakovat hranici až 27 °C.

"Na počátku týdne se tlaková výše přesune ze Severního moře nad Skandinávii a zmohutní. Po jejím okraji bude proudit od severovýchodu do střední Evropy chladnější vzduch, ale jeho příliv bude postupně slábnout. V druhé polovině týdne bude tlaková výše nad Skandinávií slábnout a ke konci období se nad střední Evropu vytvoří nevýrazné pole nižšího tlaku vzduchu,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle zejména na jihu a východě území se mohou objevit také přeháňky. Večer bude oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, přes den teploměry naměří až 20 °C.

Související obsah


Úterý bude ve znamení oblačné oblohy. Počítat musíme ojediněle také s přeháňkami. V noci teploty spadnou až na 3 °C, přes den vyšplhají na 21 °C.


Ve středu očekávají meteorologové polojasno až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Noční teploty budou mezi 10 až 6 °C, během dne teploty dosáhnou až 22 °C.


Také čtvrtek bude polojasný, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti se objeví i přeháňky. V noci teplota klesne na 10 až 6 °C, přes den se dočkáme maximálně 23 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:


Konec pracovního týdne bude polojasný, rovněž v pátek při přechodně zvětšené oblačnosti bude pršet. Noční teploty spadnou na 11 až 7 °C, přes den se můžeme těšit na 25 °C.


O víkendu předpokládají meteorologové polojasno, místy s přeháňkami nebo dokonce také s bouřkami. Nejnižší noční teploty budou mezi 12 až 8 °C, přes den teploměry naměří až 27 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz