Krimi

Okradený důchodce se vážně zranil na eskalátorech. Lidé mu nepomohli! VIDEO

Během pár hodin se pražským policistům povedlo dopadnout ženu, která měla na eskalátorech ve vestibulu metra Želivského v Praze okrást třiadevadesátiletého seniora. Dotyčný si počinu ženy všiml a snažil se bránit. Na eskalátorech ale upadl a okamžitě ztratil vědomí. Nikdo z kolemjdoucích však zraněnému nepomohl.

Incident se odehrál ve vestibulu metra Želivského v Praze u výstupního eskalátoru. Tam měla devětadvacetiletá žena přistoupit zezadu k třiadevadesátiletému muži a ukrást mu příruční tašku. Dotyčný si toho však všiml a snažil se bránit.


"Když se otočil, ztratil rovnováhu a upadnul na eskalátor, přičemž ihned ztratil vědomí,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah


Senior po pádu utrpěl středně těžká zranění, včetně zlomenin a těžkého otřesu mozku a zůstal ležet v bezvědomí na eskalátoru. Kolem zraněného v danou chvíli procházelo několik lidí, nikdo mu však nepomohl ani nepřivolal pomoc.


"Toho si povšimla pachatelka na útěku, která raději svůj lup zahodila a vrátila se na místo, aby mu pomohla. Před příjezdem hlídky však z místa utekla,“ doplnila Siřišťová.


Kriminalistům se však díky kamerovým záznamům podařilo dotyčnou ženu vypátrat. Ta je nyní obviněna ze spáchání trestných činů opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež. Za to jí hrozí až čtyři roky ve vězení.

Související obsah


Vyšetřovatelé navíc pátrají po totožnosti minimálně pěti lidí, kteří kolem zraněného seniora prošli a nepřivolali pomoc ani mu ji sami neposkytli. "Pokud je poznáváte na záběrech nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se, prosím, na linku 158,“ apeluje Siřišťová.


Dotyční jsou podezřelí ze spáchání trestného činu neposkytnutí první pomoci. Za to jim v případě potvrzení viny hrozí dvouletý trest.

Policisté ženu dopadli během pár hodin:

Zdroj: Policie ČR

Zraněnému seniorovi byla naonec zavolána pomoc. Na video se podívejte ZDE:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz