Domácí

Dívka zameškala 300 hodin distanční výuky. Matce hrozí až pět let vězení

Dívka zameškala 300 hodin distanční výuky. Matce hrozí až pět let vězení
Zdroj: Profimedia

I když žáci v době pandemie nemuseli chodit do školy, našli se mezi nimi ti, kteří bojkotovali distanční výuku. Nezletilá dívka z Olomoucka zameškala v době nařízeného online vyučování za čtyři měsíce 300 hodin. Její matku v současné době stíhá policie a hrozí jí až pět let ve vězení za ohrožení mravní výchovy.

"V období od loňského listopadu do letošního března měla osmadvacetiletá žena umožnit své nezletilé dceři vést zahálčivý život,“ vysvětlila policejní mluvčí Petra Vaňharová.


Podle policistů se žačka nepřihlašovala na povinnou distanční výuku v době pandemie koronaviru, její matka navíc ani neměla snahu komunikovat se školou.

Související obsah


Kriminalisté proto na konci května zahájili trestní stíhání osmadvacetileté ženy pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení výchovy dítěte. "Dívka měla za čtyři měsíce zameškat přes 300 neomluvených hodin,“ doplnila Vaňharová. V případě odsouzení hrozí osmadvacetileté matce až pětileté vězení.

Distanční výuka bývá velkým zásahem do rodinného života. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz