Domácí

Dívka zameškala 300 hodin distanční výuky. Matce hrozí až pět let vězení

Dívka zameškala 300 hodin distanční výuky. Matce hrozí až pět let vězení
Zdroj: Profimedia

I když žáci v době pandemie nemuseli chodit do školy, našli se mezi nimi ti, kteří bojkotovali distanční výuku. Nezletilá dívka z Olomoucka zameškala v době nařízeného online vyučování za čtyři měsíce 300 hodin. Její matku v současné době stíhá policie a hrozí jí až pět let ve vězení za ohrožení mravní výchovy.

"V období od loňského listopadu do letošního března měla osmadvacetiletá žena umožnit své nezletilé dceři vést zahálčivý život,“ vysvětlila policejní mluvčí Petra Vaňharová.


Podle policistů se žačka nepřihlašovala na povinnou distanční výuku v době pandemie koronaviru, její matka navíc ani neměla snahu komunikovat se školou.

Související obsah


Kriminalisté proto na konci května zahájili trestní stíhání osmadvacetileté ženy pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení výchovy dítěte. "Dívka měla za čtyři měsíce zameškat přes 300 neomluvených hodin,“ doplnila Vaňharová. V případě odsouzení hrozí osmadvacetileté matce až pětileté vězení.

Distanční výuka bývá velkým zásahem do rodinného života. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz