Domácí

Volby by v květnu vyhrála koalice Pirátů a STAN. Hnutí ANO posílilo

Volby by v květnu vyhrála koalice Pirátů a STAN. Hnutí ANO posílilo
Zdroj: TV Nova

V květnovém volebním průzkumu agentury Median by první místo ve volbách do sněmovny získala koalice Pirátů a STAN. Ta sice mírně oslabila, ale první příčku by si udržela. Naopak Hnutí ANO, v čele s premiérem Andrejem Babišem oproti dubnovému průzkumu posílilo. Hnutí by skončilo druhé. Posílila i koalice SPOLU a v květnu by zůstala třetí. Oproti dubnovému průzkumu posílila i ČSSD.

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Median by ani v květnu volby nevyhrálo hnutí ANO. To ale oproti předchozím průzkumům posiluje a polepšilo si z 21 na současných 23 %. Podpora ANO je nejsilnější mezi lidmi se středoškolským a nižším vzděláním.

Koalice Pirátů a STAN si stále drží vedení, ale mírně oslabila na 24 %. Ti mají podporu především mezi lidmi s maturitou a vysokoškolským vzděláním. Rozdíl mezi koalicí a hnutím ANO se mírně ztenčil. Třetí příčku si stále drží koalice SPOLU (TOP 09, ODS, KDU - ČSL), která v květnovém průzkumu posílila na 19,5 %.

Související obsah

Oproti dubnovému průzkumu si pohoršila SPD v čele s Tomiem Okamurou, která získala 9 %. Šanci na vstup do Poslanecké sněmovny i nadále mají sociální demokraté, kteří se drží na 7 % a komunisté, kteří v průzkumu získali o 1 procentní bod méně. Nová strana Přísaha Roberta Šlachty posílila na 4 %, na Sněmovnu to ale ještě nestačí.

Zdroj: Median

Voleb do Sněmovny by se podle průzkumu zúčastnilo 64,5 procent respondentů. K urnám Češi vyrazí na podzim, konkrétně 8. a 9. října.

Poslanci chtějí zpřísnit tresty za sexuální násilí. Kvůli Feriho kauze. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz