Domácí

Inspekce varuje před krevetami! Mohou vás otrávit

Inspekce varuje před krevetami! Mohou vás otrávit

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) varují před krevetami, které mohou způsobit otravu a vážné zažívací potíže. Potravina je zcela nevhodná ke konzumaci a inspektoři nařídili okamžité stažení výrobku z trhu.

Na trhu se objevila potravina, která může způsobit otravu a vážné zažívací potíže. Jedná se o KREVETY VANNAMEI celé syrové 30/40, hluboce zmrazený produkt, v balení 300 g, číslo šarže: X1692012BUXX, datum minimální trvanlivosti: 12/2021, země původu: Ekvádor, Prodejce: mrazeneryby.cz s.r.o., Jabloňová 10, 10600, Praha Záběhlice, ČR.

"Laboratorní rozbor potvrdil v potravině přítomnost bakterií Vibrio paraheamolyticus, které mohou způsobit otravu projevující se velmi závažnými zažívacími potížemi. Vzhledem k uvedeným skutečnostem se jedná o potravinu nevhodnou k lidské spotřebě a inspektoři nařídili neprodlené stažení předmětné šarže z tržní sítě," uvedla inspekce.

Související obsah

Inspektoři odhalily závadné krevety v provozovně společnosti mrazeneryby.cz s.r.o., Breitcetlova 6, 198 00 Praha 14 - Černý Most. Ve stejné provozovně inspekce již dřive zjistila prodej mražených krevet s prošlým datem a následně prodej zakázala.

Potravinářská inspekce důrazně doporučuje všem lidem, kteří mají uvedené krevety doma, aby je nekonzumovali.

Vláda projedná potraviny ve školách a nerovnoměrné rozvolňování. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turów zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turówu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz