Domácí

Inspekce varuje před krevetami! Mohou vás otrávit

Inspekce varuje před krevetami! Mohou vás otrávit
Zdroj: SZPI

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) varují před krevetami, které mohou způsobit otravu a vážné zažívací potíže. Potravina je zcela nevhodná ke konzumaci a inspektoři nařídili okamžité stažení výrobku z trhu.

Na trhu se objevila potravina, která může způsobit otravu a vážné zažívací potíže. Jedná se o KREVETY VANNAMEI celé syrové 30/40, hluboce zmrazený produkt, v balení 300 g, číslo šarže: X1692012BUXX, datum minimální trvanlivosti: 12/2021, země původu: Ekvádor, Prodejce: mrazeneryby.cz s.r.o., Jabloňová 10, 10600, Praha Záběhlice, ČR.

"Laboratorní rozbor potvrdil v potravině přítomnost bakterií Vibrio paraheamolyticus, které mohou způsobit otravu projevující se velmi závažnými zažívacími potížemi. Vzhledem k uvedeným skutečnostem se jedná o potravinu nevhodnou k lidské spotřebě a inspektoři nařídili neprodlené stažení předmětné šarže z tržní sítě," uvedla inspekce.

Související obsah

Inspektoři odhalily závadné krevety v provozovně společnosti mrazeneryby.cz s.r.o., Breitcetlova 6, 198 00 Praha 14 - Černý Most. Ve stejné provozovně inspekce již dřive zjistila prodej mražených krevet s prošlým datem a následně prodej zakázala.

Potravinářská inspekce důrazně doporučuje všem lidem, kteří mají uvedené krevety doma, aby je nekonzumovali.

Vláda projedná potraviny ve školách a nerovnoměrné rozvolňování. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz