Krimi

Policejní náměstek skončil mimo službu, měl jet namol opilý po dálnici

Policejní náměstek skončil mimo službu, měl jet namol opilý po dálnici
Zdroj: TV Nova

Ředitel středočeské krajské policie Václav Kučera postavil od 1. června mimo službu jednoho ze svých náměstků. Ten před více než měsícem při silniční kontrole na dálnici D8 u Prahy nadýchal opakovaně přes dvě promile alkoholu. Prohřeškem se nadále zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

"Policistovi byla do konce května nařízená dovolená. A jak pan ředitel už dříve avizoval, pokud do konce toho měsíce nedorazí podklady od GIBS, bude dotyčný postaven mimo službu. To se nyní stalo," řekla v úterý na dotaz TN.cz mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Podle ní práce na kriminálce, kterou údajně opilý náměstek středočeské policie před incidentem z konce dubna vedl, pokračuje dál. "Oblast je v tuto chvíli v gesci krajského ředitele," zmínila Suchánková.

Související obsah

Podle portálu idnes, který na kauzu před měsícem upozornil, náměstka Jana Krejčího policejní hlídka zastavila 29. dubna večer na 17. kilometru dálnice D8. Postupně měl nadýchat 2,29 a 2,39 promile.

Protože se proti pravidlům silničního provozu provinil muž zákona, převzala si případ Generální inspekce bezpečnostních sborů. "V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," řekla TN.cz už dříve mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz