Krimi

Policejní náměstek skončil mimo službu, měl jet namol opilý po dálnici

Policejní náměstek skončil mimo službu, měl jet namol opilý po dálnici
Zdroj: TV Nova

Ředitel středočeské krajské policie Václav Kučera postavil od 1. června mimo službu jednoho ze svých náměstků. Ten před více než měsícem při silniční kontrole na dálnici D8 u Prahy nadýchal opakovaně přes dvě promile alkoholu. Prohřeškem se nadále zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

"Policistovi byla do konce května nařízená dovolená. A jak pan ředitel už dříve avizoval, pokud do konce toho měsíce nedorazí podklady od GIBS, bude dotyčný postaven mimo službu. To se nyní stalo," řekla v úterý na dotaz TN.cz mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Podle ní práce na kriminálce, kterou údajně opilý náměstek středočeské policie před incidentem z konce dubna vedl, pokračuje dál. "Oblast je v tuto chvíli v gesci krajského ředitele," zmínila Suchánková.

Související obsah

Podle portálu idnes, který na kauzu před měsícem upozornil, náměstka Jana Krejčího policejní hlídka zastavila 29. dubna večer na 17. kilometru dálnice D8. Postupně měl nadýchat 2,29 a 2,39 promile.

Protože se proti pravidlům silničního provozu provinil muž zákona, převzala si případ Generální inspekce bezpečnostních sborů. "V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," řekla TN.cz už dříve mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz