Domácí

Demonstrace a průvod Prahou. Milion chvilek chce konec Benešové

Spolek Milion chvilek za demokracii svolal na úterní odpoledne na Albertov demonstraci s názvem Necouvneme 3 – Pochod za spravedlivou vládu. Demonstranti požadují odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) a jmenování nového nejvyššího státního zástupce až po volbách.

Demonstranti zakončili pochod v úterý pozdě odpoledne na Václavském náměstí. Podle fotografií z místa se jich protestu zúčastnily stovky.

"Do voleb zbývá jen 132 dnů. Náš hlasitý protest proti rozkladu demokracie musí být slyšet až do nejvyšších pater české politiky. Dejme politikům jasný signál, že bedlivě sledujeme jejich počínání. A proč je tak důležité se nějak zapojit? Protože další možností je apatie k tomu, co se tu děje. Ale apatie ničemu nepomůže, právě naopak," popsal na facebooku spolek.

Demonstranti chtějí rezignaci ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) a jmenování nového nejvyššího státního zástupce až po volbách.

Související obsah

Organizátoři akce už při předchozí demonstraci 20. května oznámili, že pokud se ministryně spravedlnosti nevzdá svého postu, plánuje spolek 1. června protestní pochod Prahou. Ten začal v úterý v 17:30 na Albertově a před 19:30 vrcholil na Václavském náměstí.

Akci organizátoři svolali také kvůli odstoupení Pavla Zemana z funkce nejvyššího státního zástupce. Ten v polovině května oznámil, že končí. Podle demonstrantů by jeho nástupce měla vybrat nová vláda po volbách. Benešová chce přitom šéfa žalobců vybrat co nejdříve z řad státních zástupců.

Češi demonstrovali na Václavském náměstí už v květnu. Chtěli rezignaci Benešové. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz