Domácí

Ozbrojené vloupání v centru Prahy. Policie zadržela tři cizince

V centru Prahy zřejmě došlo v úterý odpoledne k ozbrojenému vloupání. Na místo byla povolána zásahová jednotka a policisté museli zasahovat v plné balistické ochraně. Zadrženi byli tři cizinci.

Centrum Prahy zaplnili policisté v plné výzbroji. Nedaleko hlavního nádraží probíhal zásah kvůli možnému ozbrojenému vloupání.

"Prověřujeme oznámení o možném vloupání do bytu ozbrojenými pachateli. Ulice je uzavřena a na místě zasahují policisté v plné balistické ochraně," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk pro TN.cz před 15. hodinou. K události došlo konkrétně v ulici Nekázanka, která je blízko Václavského náměstí a náměstí Republiky. 

Podle policie byl důvodem zásahu spor mezi majitelkou bytu a osobami, kterým byt pronajímala. "Policisté se na místě kontaktovali s osobami, které byly v pronajatém bytě a měly spor s majitelkou. Byl proveden nenásilný vstup do bytu po domluvě s osobami, které v něm byly," uvedla policie. 

Související obsah

"Na místě byla nalezena zbraň," dodala. Kolem půl čtvrté policie uvedla, že provoz v ulici je obnovován.

Policie na místě zadržela tři cizince pro podezření ze spáchání trestného činu. "Skončili na policejní služebně. Případem se budou nyní zabývat kriminalisté," uvedla policie. 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz