Zajímavosti

Google Photos končí jako neomezené úložiště! Za více místa si zaplatíme

Google Photos končí jako neomezené úložiště! Za více místa si zaplatíme
Zdroj: Google photos

Zásadní změna čeká od června uživatele služby Fotky Google. Tam si fotografie zálohují miliony uživatelů mobilních telefonů s operačním systémem Android. Končí možnost bezplatného ukládání fotografií nad rámec základní kapacity tohoto úložiště. Lidé tak budou mít zdarma pouze prvních 15 GB.

S postupem času se Fotky Google (anglicky Google Photos) staly jedním z nepoužívanějších nástrojů Googlu. Lidé s telefony s operačním systémem Android si zde zálohovali fotky. Nyní je tomu však zřejmě konec. Všechny obrázky, které do aplikace nahrajete, se totiž od 1. června budou započítávat do základního 15GB úložiště. To Google nabízí ke všem svým službám při založení účtu zdarma.


Dosud bylo možné zadarmo nahrávat do aplikace fotky ve "vysoké kvalitě“. Pokud je člověk nahrál v plné kvalitě, započítávaly se do základního úložiště.

Související obsah

Místo se však kvůli současným změnám uživatelům Google Photos zřejmě rychle zaplní a budou si muset za další připlatit. Výjimku mají pouze majitelé telefonů Google Pixel.


Předplatné začíná na necelých dvou dolarech (asi 40 korun) za měsíc. Google však tímto krokem zřejmě přijde o řadu uživatelů, kteří si nechtějí připlácet. Na Google Play se už v loňském roce, kdy zpoplatnění oznámila viceprezidentka služby Fotky Google Shimrit Ben-Xyirová, objevily negativní hodnocení.


"Byla to skvělá aplikace na neomezené fotky a videa, na které jste se po letech mohli podívat zdarma a které jste si mohli kdykoliv také zdarma zálohovat. Od 1. 6. už to bude k ničemu, protože si za to budeme muset zaplatit,“ vytočil se uživatel Lukáš.

Od 1. června se navíc mění zásady úložišť také pro uživatele Gmailu a Disk Google. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Co lidé nejčastěji vyhlédali v roce 2020 na Googlu? Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz