Zahraničí

Čtyři 13leté dívky se na Slovensku fotily na kolejích. Skončilo to tragédií

Čtyři 13leté dívky se na Slovensku fotily na kolejích. Skončilo to tragédií
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Velkou tragédií skončila zábava čtyř 13letých dívek v Bratislavě. Dvě z nich totiž srazil vlak a jedna bohužel zraněním podlehla na místě. Druhá skončila v nemocnici.

Čtyři mladé dívky se podle informací slovenského webu tvnoviny.sk fotily přímo na kolejích v Bratislavě. V tu chvíli ale místem projížděl vlaky. Dvě dívky před ním stihly uskočit, zbylé dvě ale měly smůlu a vlak je přejel. 

"Podle našich informací vlak zachytil dvě 13leté dívky," uvedla mluvčí slovenských železnic Ria Feik Achbergerová. Nehoda se stala krátce po třetí hodině odpoledne. 

Související obsah

Zásah u dvou dívek potvrdila i mluvčí záchranky Alena Krčová. "Bohužel se podařilo zachránit jen jednu z nich. Vzhledem k citlivosti případu a skutečnosti, že jde o nezletilé dívky, tak nebudeme poskytovat více informací," uvedla. 

Podobná tragédie se stala také v Plzni před Vánocemi. Vlak tam tehdy srazil 11letou dívku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz