Krimi

Zraněný senior ležel na eskalátoru, lidé nepomohli. Dva se teď přihlásili

Policii už se přihlásili dva z pěti lidí, po kterých pátrala kvůli tomu, že nepomohli seniorovi v pražském metru. Třiadevadesátiletý muž se bránil zlodějce, upadl obličejem na eskalátor a zůstal ležet v bezvědomí. Záběry svědků, kteří ho bez zájmu obcházeli, rozčílily spoustu lidí.

Nerovný souboj o tašku, pád, bezvládné tělo tažené eskalátorem, lidé procházející kolem. Muže ležícího na rozbitém obličeji vidí, jdou ale dál. Dva už policie zná. "V současné chvíli ale stále pátráme po třech osobách, které nepomohly, ani nepřivolaly zraněnému seniorovi pomoc," připomíná policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Důchodce utrpěl těžký otřes mozku a několik zlomenin. Z nemocnice už je doma v péči rodiny, pomoc ale nabízejí i cizí lidé. Bohužel nepomohli ti, kteří byli nejblíže. Důvody znají jen oni sami. Podle Rady seniorů by si každý měl uvědomit jednu věc.

"Že se jednou v téhle situaci může ocitnout sám, nebo jeho blízký. Jak by mu bylo, kdyby tam ležel jeho dědeček a někdo ho takhle překračoval?" ptá se předsedkyně Rady seniorů ČR Lenka Desatová.

Související obsah

Že by člověku v podobné situaci pomohli, řekli i lidé oslovení štábem TV Nova. Nebo by prý alespoň přivolali pomoc. Ani to ale nikdo z pěti kolemjdoucích neudělal. Nakonec pomohl dispečer z metra a zapojila se překvapivě i sama zlodějka, ve které se zřejmě hnulo svědomí.

Devětadvacetiletou ženu policisté vyšetřují na svobodě. Důvody pro to, aby šla do vazby, prý nebyly. Přímo totiž prý seniorovo zranění nezpůsobila. Za krádež jí hrozí čtyři roky vězení. Lidem, kteří nepomohli, pak tresty dvouleté. Jestli by jim u soudu pomohlo, že se sami přihlásili, není jasné.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz