Domácí

Začala další část maturit! Někteří studenti mají letos velkou výhodu

V úterý odstartovaly na středních školách ústní a praktické maturitní zkoušky. K nim se přihlásilo přes 70 tisíc studentů. Kvůli pandemii letos nebudou mít povinné ústní maturity z češtiny nebo z cizího jazyka. Největší starosti dělají učitelům i studentům odborných škol praktické zkoušky, na které bylo náročné se kvůli protiepidemickým opatřením připravit.

Tisíce maturantů napříč republikou 1. června skládaly ústní a praktickou část maturitní zkoušky. Distanční výuka ale letos zkomplikovala přípravu především studentům odborných škol.

"Distanční výuka je strašně neideální a zapříčinilo to spoustu problémů," potvrdil maturant jedné z průmyslových škol Milan. "Ústní zkoušku skládáme vlastně s velkou nejistotou, protože nevíme, jestli jsme připravení dobře," přidal se Adam.

Podle učitele Střední průmyslové školy v Plzni Karla Hajžmana úterní výkony nebyly špatné, ale byly vlastně poznamenány tím, že si žáci nemohli na některá zařízení ani sáhnout.

Související obsah

V tomto ohledu měli výhodu gymnazisté. "Já jsem maturovala z chemie a ta asi byla pro mě nejtěžší tahle příprava, ale jinak si myslím, že se to dá zvládnout i z domova," prohlásila studentka Magda.

Maturity měly původně začínat už v půlce května. Posun termínu často způsobil termínovou kolizi s přijímačkami na vysoké školy. "Přehazovali jsme jednotlivé žáky v maturitním termínu, aby mohli absolvovat právě ty zkoušky na vysoké škole," vysvětlila ředitelka VOŠ a SPŠE Plzeň Naděžda Mauleová.

Studenti, kteří v úterý absolvovali ústní a praktickou část maturity, si na výsledky té státní počkají až do příštího pondělí. Oslavy tak ještě o pár dní musí odložit. 

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz