Zahraničí

Napjaté očekávání! Pentagon by měl odtajnit data a materiály o UFO

Americká veřejnost a s ní celý svět napjatě čeká, co přinese dlouho očekávaná zpráva týkající se UFO. Tu mají každým dnem dostat američtí senátoři a předpokládá se, že závěry tajných služeb poodhalí tajemství létajících předmětů, které natočili armádní piloti.

Neidentifikovatelné létající objekty známe pod světoznámou zkratkou UFO. Kdysi předmět science-fiction, nyní možná realita. Americký Pentagon má nyní odtajnit roky sbíraná data a utajované materiály.

Už loni úřad zveřejnil videa, na kterých piloti amerického námořnictva žasnou nad neznámými rychle se pohybujícími předměty, a ukončil tak bouřlivou vlnu spekulací o pravosti záběrů.

"Náš tým pracuje na tom, aby potvrdil, jestli jde o známé, či neznámé předměty. Zatím ještě výsledky nezveřejňujeme. Ale zpráva už se chystá," popsala mluvčí Bílého domu Jen Psakiová.

Videa, zachycující setkání pilotů s podivnými předměty, pocházejí z let 2004 a 2015. Zprávu dodají tajné služby americkým senátorům během června.

Související obsah

Fanoušci UFO mohou jásat - třeba u světoznámé základny v Nevadě v přísně střežené Oblasti 51, která je spjatá s řadou ufologických konspiračních teorií. Teď je možné, že jim alespoň v nějakém ohledu dají americké úřady konečně za pravdu.

Zatímco obyčejné smrtelníky fascinuje existence mimozemšťanů, americkou armádu zajímají létající objekty kvůli bezpečnostní hrozbě.

klma, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz