Domácí

Ženy se vloupaly do bytu a zmizely s nářadím za desítky tisíc. Nepoznáte je?

Po dvojici zlodějek pátrají pražští policisté. Neznámé ženy se vloupaly do rekonstruovaného bytu na Žižkově a odnesly z něj pracovní nářadí za desítky tisíc korun.

Byla to poměrně neobvyklá krádež. Nebývá totiž příliš časté, aby byty vykrádaly ženy. Jedna z nich navíc vypadá, že už je v důchodovém věku.

Dvě ženy se podle policistů vetřely do činžovního domu na pražském Žižkově a dostaly se až do bytu, který právě majitel rekonstruuje.

Tomu odpovídal i lup zlodějek, ukořistily totiž hlavně stavební nářadí jako vrtačky, pily, aku šroubováky a podobně. Škoda je vyčíslena na více než čtyřicet tisíc korun.

Související obsah

Policisté teď případ vyšetřují pro podezření z trestného činu krádeže, za který hrozí až dvouleté vězení. A spoléhají, že by dvě ženy, možná by se mohlo jednat i o matku s dcerou, mohl někdo poznat na záběrech z bezpečnostních kamer. Pokud ano, žádají, aby se jim ozval na linku 158.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz