Domácí

Napoprvé přijímačky zhatil covid, teď děti dostaly druhou šanci

Na středních školách se právě konají náhradní termíny přijímacích zkoušek. Účastnili se jich hlavně ti studenti, kteří původní řádné termíny nestihli kvůli karanténě. Uspořádat přijímací zkoušky bylo letos náročnější kvůli nejrůznějším opatřením i pro samotné školy.

Tomášově nervozitě u přijímaček na olomoucké gymnázium se nemůže nikdo divit. Řádný termín nestihl kvůli koronaviru. "Dělám náhradní termín, protože jsem byl v karanténě," přiznal teenager.

"Nějaké vzorečky jsem tam myslím popletl a jednu slovní úlohu, ale jinak si nemyslím, že bych měl něco extra špatně," zamyslel se uchazeč o studium na SPŠ stavební Hradec Králové.

Těžší to uchazeči měli i kvůli koronavirovou epidemií omezené přípravě na přijímačky. Na jihlavském gymnáziu dělalo ve středu v náhradním termínu přijímací zkoušky celkem 5 dětí, po celé republice jich byl zhruba tisíc.

Související obsah

Uspořádat náhradní přijímačky bylo obtížnější i pro školy. V některých museli počítat i s právě probíhajícími maturitami. "V tuto chvíli to máme všechno naráz a navíc přibylo testování žáků, takže je toho víc k zajištění," potvrzuje ředitel jihlavského gymnázia Pavel Suk.

Středoškolské přijímací zkoušky pokračují ve čtvrtek druhým náhradním termínem. Přihlášeno je zhruba dvanáct set uchazečů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz