Domácí

Víkend přinese letní teploty. Objeví se ale i déšť a bouřky. PŘEDPOVĚĎ

Letních teplot bychom se v Česku mohli konečně dočkat na konci tohoto týdne. Počítat však musíme také s bouřkami nebo přeháňkami. Podle meteorologů však také v příštím týdnu budou teploty přesahovat 20 °C.

"Nad střední Evropou se bude nadále udržovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu. Na konci týdne bude od západu postupovat do střední Evropy mělká brázda nižšího tlaku vzduchu. Na počátku příštího týdne se opět nad střední Evropou bude udržovat nevýrazné tlakové pole,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Čtvrtek bude polojasný, na Šumavě se mohou objevit ojediněle také přeháňky. V noci se budou teploty pohybovat mezi 11 až 7 °C, místy mohou klesnout až na 5 °C. Přes den teploměry naměří i 25 °C, v Čechách dosáhnou až 27 °C, na horách však bude kolem 17 °C.

Související obsah


V pátek bude skoro jasno až polojasno, přes den většinou oblačno, a především v západní polovině území bude pršet, meteorologové očekávají také bouřky. Nejnižší noční teploty budou mezi 12 až 8 °C, přes den teploměry naměří až 26 °C, místy i 28 °C.


Sobota bude ve znamení většinou oblačné oblohy, počítat musíme také s přeháňkami a bouřkami. V noci teploty spadnou na 14 až 10 °C, přes den dosáhnou 25 °C.


Závěr týdne bude většinou oblačný s přeháňkami a bouřkami. Noční teploty budou mezi 15 až 11 °C. Přes den se dočkáme maximálně 24 °C.


V pondělí předpovídají meteorologové oblačno a místy přeháňky a bouřky, jako v předcházejících dnech. V noci teplota klesne na 10 °C, ty denní se vyšplhají na 24 °C.


V následujících dnech bude polojasno až oblačno. Stále však musíme počítat s přeháňkami a bouřkami. Nejnižší noční teploty budou mezi 13 až 8 °C, ve dne teploty dosáhnou maximálně 25 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz